Procitnutí 1.díl

17. srpna 2015 v 10:25 | Caroll♡ |  Procitnutí
Ahojte! Tak tu máme první díl povídky "Procitnutí"..
Snad se bude líbit.:)


,,Ahoj Tylere, co potřebuješ?" zeptala jsem se vcelku s klidem, i když jsem věděla, že to v klidu nebude.
,,Čau Lucy, prosimtě, mohla bys to dneska vzít za Amy, potřebuje se synem k doktorovi, moc tě prosím..," jak bych mohla říct šéfovi ne, jistě, že jsem souhlasila. Jedná se o večerní práci, kde dělám pitomou barmanku ve strip klubu jménem Nightcat. Jo, stupidnější jméno je napadnout nemohlo.
Každopádně přijít mám až v šest, takže mám ještě prakticky celých devět hodin volno. Mohla bych zajet k rodičům, ale k těm se mi zrovna dvakrát nechce, vždyť oni ani neví, kde doopravdy pracuju. Nakecat rodičům, že pracuju v jednom krámě ve městě, co je dobrých deset kiláků od nás, aby mě rodiče nemohli přepadávat je sice chytrý, ale nechci jim pořád lhát. Ale říct jim, že dělám barmanku v bordelu taky nehodlám, takže návštěva rodičů ještě nějaký ten týden počká, pošlu textovku.
Nakonec jsem usoudila, že uvařit si teplé jídlo na další tři dny bude asi ta nejlepší volba, jak se dopoledne zabavit. Jenže moje lednička si jen hladově ufrkla nad nedostatkem jídla, že jsem nejdřív musela jít něco nakoupit. Někdy jsem si uvědomovala, jak chabě můj život vypadá. Měla jsem sny, hromadu nesplněných plánů. Touhy, které mě upouštěli s každým dnem víc a víc. Náhle jsem si všimla, že od mé maturity jsem začala žít každý den ve stereotypu, který mě nebavil. Těžce. Ale co jsem mohla udělat, když většina mé výplaty pokryje nájem, jídlo a mé zvlástní opíjecké já. Ne, nejsem alkoholik, jen prostě někdy nevydržím být za barem plným nadržených padesátníků střízlivá. Určitě by se našla i nějaká jiná práce, to jistě ano, ale přiznejme si to, žádná takhle dobře placená.
Z mých úvah mě vytrhl fakt, že jsem již hojnou dobu v krámě a jen chodím od regálu k regálu. Takže brambory, sýr, rajčata a olej potřebuju určitě. Další věci už jsou jen doplňky. Kličkovala jsem mezi regály a mé modré vlasy se udráželi ve všem co má lesklý povrch. Za chvíli jsem už byla u kasy a jen čekala, aź se ta krátkovlasá, očividně velmi společenská prodavačka konečně vykecá se zákazníky, které 100% zná ani ne pět minut a vezme mě na řadu.
,,Dobrý den.." pozdravím slušně onu kecalku a dávám si již odpípnuté potraviny do igelitky.
,,Dobrej mladá slečno, máte vážně pěknou barvu vlasů," prohodila kecalka a jsem hned věděla, že tohle se protáhne. Jakmile doodpípala poslední dobrotu do mé lednice, neřekla si o peníze, ale začala kecat o tom, jak těžká je práce v obchodě, když musí pořád jen markovat a přebírat peníze.
,,Promiňte k... paní, ale já pospíchám, tak mohla byste mi prosím říct cenu?" Ještě že jsem tu kecalku zadržela, jinak by to nedopadlo tak dobře.
Když jsem odcházela z krámu, cítila jsem, že dneska bude bouřka. Vzduch byl dusný, plný napětí. Vzhlédla jsem k obloze a neviděla ani kousek volného místa, všude mraky.
,,Hej kámo, to je ta barmanka z NC!" Slyšela jsem za zády, když jsem šla po přechofu směrem k mému bytu, který byl hned za tou ulicí, po které teď půjdu.
,,Nedělej ostudu a neřvy Rone, chudák holka..," odmlčel se ten druhý , kterému "Ronův" řev zjevně nedělal dobře.
,,No jo, promiň, když ona je fakt kus, škoda, že netancuje," řekl už podstatně potišeji, takže jsem mu skoro nerozumněla, ale měla jsem štěstí, že šli stejnou cestou co já. Mírně jsem zatočila svou chůzi doprava po trávě, abych na ty dva viděla. Ten Ron nebyl nic moc, poměrně středně vysoký, hnědovlasý a ničím nezajímavý chlap. Ale ten druhý byl někdo. Kratší, blonďaté vlasy, vysoký, modré oči mu problikávali s každým mrknutím a styl jeho oblečení z něj dělal ještě většího playboye, než už byl.
Najednou mi bylo líto, že jsem se mu s každým krokem vzdalovala víc a víc. Když jsem ovšem zašla za budovu, byl naprosti pryč i s jeho potrhlým kámošem.
Upřímně? Doufám, že na něj v NC někdy narazím. Ale teď už jdu vařit..

Je to sice krátký, ale nebojte, je to spíš takový úvodní díl. + Komentáře směle vítám.:D
S láskou Caroll♡
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Annie | 17. srpna 2015 v 11:04 | Reagovat

Slušný autorský styl :) Tvoje postava vypadá zatím zajímavě. Těším se, co se s ní bude dít v dalších dílech :))

2 Luci | Web | 17. srpna 2015 v 19:47 | Reagovat

jsem zvědavá na další díly :) nejsem nějaký mistr psaní nebo něco podobného - sama jsem pouze spisovatel/amatér a hlavně vášnivý čtenář... dialogy jsou zajímavé, ale ty popisné scény jsou takového... hr... rychle to, rychle ono a tak... někdy  mi přijde, že nejsou spojené, jako by to byly samostatné celky... no, doufám, že jsem tě nenaštvala... budu se těšit na další díl, protože tuším, že se večer v práci něco stane - že by přišel sexy blonďák? :)

3 Sandra | Web | 19. srpna 2015 v 9:37 | Reagovat

vyzerá to byť naozaj zaujímavo a som vážne zvedavá na ďalšiu časť. hlavná postava vyzerá byť zaujímavého charakteru:)no nechám saprekvapiť,každopádne pokračuj Ďalej!:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama