Šedé oči 1/2

28. června 2015 v 0:11 | Caroll♡ |  Jednorázové povídky
Ahojte, dneska mám hroznou chuť se vypsat, složit nějakou filozofickou povídkovýlevku.. vůbec nevím co to bude.. Prostě poslouchám old songs a trkla mě "psací", takže lidi, co očekávají nějaký plnohodnotný článek, ať to tu odkřížkujou. :)


Dívka s hodně tmavě hnědými vlasy střiženými po ramena, silnou postavou a nudně šedomodrýma očima stojí na kraji lesa u silnice a nenuceně si prohlíží auta, která kolem ní každou chvíli projíždí. Fascinují ji životy v nich, jaké příběhy mají lidi, co sedí za volantem těch rychle jezdících mašin. Zdá se jí, jako by auto přijíždělo k ní, chtělo jí nějak pomoct, utěšit jí, jenže v další sekundě už ujíždí pryč od ní. Daleko od jejích starostí. Jí to frustruje, neví si s tím pomoct, bojí se, že navždy skončí sama, jen ona její duše, která právě brečí o sto šest. Co to vlastně je brek? Proč to děláme? Co nám to dává do života, když z našich očí vypouštíme mraky vzlyků? Je nám potom líp? Očividně ano, protože většina z nás si potom připadá o něco lehčí, jako by všechna bolest a utrpení odcházelo spolu se slzami, které nám stékají po tváři směrem dolů.
Zvláštní pomyslí si, když nějaké auto staví přímo u ní. Řidič pozoruje, jak se dívka ležérně opírá o strom a prohlíží si ji. Samozřejmě ji to znervózňuje, tak se ptá: "Co je?" U toho si ho taky nepatrně prohlíží. Světlé, zacuchané vlasy, světle smaragdové oči a co se týče postavy, o holky zjevně nouzi neměl. Přesto zastavil...
"Jen se mi zdáš ztracená, nechceš svést?" Řekl to tak mile a upřímně, že se ona dívčina jen odrazila od stromu a nasedla k němu do toho tmavě modrého auta. Vonělo po obyčejné vůni do auta, nic extra, ale přesto se jí to líbilo. Ten muž se slovy "Tak kam to bude?" vyrazil zpátky na cestu.

Takže, druhá část bude zítra, protože dneska jsem vážně unavená a chci si jít lehnout, takže promiňte, ale takhle by to vážně stálo za prd a stejně už mám vymyšlený celý příběh, tak to zítra jen nějak spisovatelsky převedu do druhé části této.. Řekněme povídky :D :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Claire | E-mail | Web | 12. července 2015 v 17:19 | Reagovat

Krásně napsáno, krásné myšlenky :)

Na světě by mělo být víc takových článků

2 Annie | 17. srpna 2015 v 11:29 | Reagovat

Umíš hezky navodit pocity a atmosféru. Chci pokračování!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama