Procitnutí - Prolog

20. dubna 2015 v 22:43 | Caroll♡ |  Procitnutí

PrologSedím opřená o zeď v mém nudně bílém pokoji a přemýšlím nad událostmi posledních týdnů a asi i měsíců. Dalo by se říct, že takovou depku mívám pořád, denně, každou hodinu, každou sekundu. Pomalu a stěží nakláním hlavu směrem nahoru, aby se mi poskytl pohled na nudně bílej strop se zvláštní historií. V rukách tuna kapesníků, posmrkaných a nepoužitelných. Jen čekám, kdy se odhodlám dojít ke koši je vyhodit. Ještě dobrých pět minut sedím nehybně se sluchátkama v uších a poslouchám rytmické znění indie rockové skupiny se jménem, které mi do dneška dělá problém vyslovit správně.
Otráveně poberu všechny kapesníky, co se mi válí po posteli a mrtvolnou chůzí je odnesu do černého, bílými hvězdičkami polepeného koše. Následovně mířím na záchod, kde udělám svojí každodenní ranní rutinu a šlapu si to do koupelny. Tak moc jsem si zvykla na svůj ranní obličej, že už mě pohled do zrcadla překvapuje-děsí míň a míň. Každopádně bledá jsem pěkně, řeknu si v duchu a hned po pár sekundách na to si hepšíknu. Věřte nebo ne, ale alergie na pyl je peklo. Když si konečně s nudlemi v nose dokážu vyčistit zuby a nějak diskrétně se namalovat, vycházím z koupelny a procházím skrz obývák do kuchyně udělat si kafe a pro čoko lupínky. Jo, jiné nejím, prostě ne.
Můj byt je takový maličký a hlavně nudně bezbarvý. Koupila jsem ho teprve nedávno, když jsem konečně našetřila peníze na svůpj vysněný byt. I když ono bylo vlastně jedno, jaký byt to bude, hlavně že bude. Sice splňoval všechny základní lidské potřeby, jako je teplo domova, voda, záchod atd., ale estetická stránka tohoto bytu ještě stále velmi pokulhávala. A to jsem designér. Styď se Lucy, styď se.
Když konečně sním lupínky a dopiju si kafe, jdu se obléknout a spustit si z vlasů udělané copánky, které si pletu pro vlnitý efekt mých vlasů každý večer. Nemám ráda žehlení a kulmování, je to akorát zbytečné ničení vlasů, které si už tak dost ničím častým střídáním barev na hlavě. Ale keratinový šampóny a všelijaké "zázračné" masky to jaksi kompenzují. Moje momentální barva vlasů je světlá lila. A líbí se mi, asi u ní nejakou dobu ještě zůstanu. Co se týče oblečení, volím jednoduchou klasiku v podobě průsvitné košile, džínů, klasických balerín a křiváku. Samozřejmě všechno černé, jinak by nevynikli vlasy a blankytně modré oči.
Když se balím pomalu k odchodu, zvoní mi mobil a když se podívám na displej, je tam napsané...

Absolutně netuším o čem to bude, ale já místo toho, abych pokračovala v She is confused, tak píšu novou story. Ta večerní nuda, jedna písnička a hned mě to popadne.. :D Tak snad se líbí, pište názory jako vždy do komentářů. :)
Mějte se krásně. :-*
Caroll♡
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Claire | E-mail | Web | 21. dubna 2015 v 8:42 | Reagovat

Tak to je napsané krásně! Jsem zvědavá, co z toho nakonec vyleze :) Já teď také píšu jednu povídku, ale ta je poněkud fantasmagoričtější... Je strašně super psát povídkové série, člověk se pak vlastní silou přesune trochu do jiné reality, což mi poměrně vyhovuje :)

2 D☮shie | E-mail | Web | 21. dubna 2015 v 9:07 | Reagovat

[1]: Plně souhlasím. A obě dvě Vás obdivuju. Já mám sotva čas na blog na klasické články na tož ještě k tomu všemu psát povídku.
Jinak: hepšiknu, čokolupínky to jsou tak skvělá slova! :D
Líbí se to určitě. Píšeš čtivě. To spousta lidí co povídky píše neumí.
Také mi přijde vtipný fakt že nevíš o čem to bude. O to víc mě láká sem dojít i příště a přečíst si další díl.

3 paja-writes | Web | 22. dubna 2015 v 14:45 | Reagovat

Zajímavé :)
Hezky jsi to napsala! Taky bych měla něco psát...... :( :D

4 Sunshine | Web | 28. dubna 2015 v 19:24 | Reagovat

Přišla jsem ti sem poděkovat za komentář na mým blogu a trochu se porozhlídnout, a co vidím se mi líbí (hlavně hudební vkus) :D (a jo, Franz Ferdinand jsou docela podobný AM!)

Takže myslím že se sem ještě vrátím ;) Ať už kvůli článkům nebo kvůli pokračování týhle povídky, protože to by mě taky zajímalo - co je napsaný na displayi? A která je ta indie rocková skupina, jejíž jméno ti dělá problém vyslovit? :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama